Kūrybiškumo lavinimas Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje

2016-12-20

2016 metų gruodžio 16 dieną „ASU SUMANI  AUTORIŲ IR GRETUTINIŲ TEISIŲ APSAUGOS LABORATORIJA“ lankėsi Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje. Lektorė Aistė Ragauskaitė supažindino moksleivius su autorių teisių subtilybėmis bei organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse diskutavo su moksleiviais apie socialininę reklamą ir kūrė socialinės reklamos plakatus.

Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos moksleiviai nustebino savo žiniomis apie autorių teises. Jie aktyviai įsitraukė į diskusiją apie pačius autorius, kokie kūriniai yra autoriniai, bei daug diskutuota apie nelegalius kūrynių naudotojus, kuriuos pasirodo taip pat gerai žino ir moksleiviai. Susitikimą padėjo suorganizuoti  progimnazijos socialinė pedagogė Genutė Pugžlienė. Pasak pedagogės, vaikai iš ties labai gabūs, žingeidūs ir gali diskutuoti įvairiais klausimais, o ypač reikia kūrybiškumą lavinamų užduočių.

Antroje užsiėmimo dalyje atsidarė kūrybiškumo dirbtuvės. Moksleiviai buvo supažindinti su socialinės reklamos principais, su kiekvienu individualiai diskutuota kaip galima išreikšti savo idėjas ir sukurti plakatą agituojantį gerbti ir saugoti autorių teises. Kūrybinių dirbtuvių metu naudotos įvairios piešimo ir saviraiškos technikos nuo vandeninių dažų iki paprasto pieštuko. Iš tiesų itin stebino moksleivių įsitraukimas ir aktyvus dalyvavimas bei gilių minčių perteikimas piešiniais.

Aleksandro Stulginskio Universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultetas 2016/2017  studijų metais vykdo LR Kultūros ministerijos administruojamą Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos projektą „ASU sumani autorių ir gretutinių teisių apsaugos laboratorija“. Kiti susitikimai taip pat bus organizuojami Lietuvos mokyklose ir kaimo bendruomenėse. Projekto tikslas – ugdyti pagarbą autorių ir gretutinių teisių apsaugai. Pagrindinis uždavinys – skatinti  diskusijas, pravesti interaktyvias paskaitas – kūrybines dirbtuves bei šviesti visuomenę  kūrėjų teisių apsaugos klausimais

dsc_0727 dsc_0726 dsc_0725 dsc_0736 dsc_0728 dsc_0730

Komentuok


Fakultetai