Tarptautinis susitikimas Čekijoje

2018-10-10
208

Ekonomikos ir vadybos fakulteto mokslininkai kartu su kolegomis iš Slovakijos žemės ūkio universiteto Nitroje, Mendel universiteto BRNO (Čekija), Slovakijos jaunųjų ūkininkų asociacija (ASYF), Čekijos jaunųjų agrarininkų organizacija ir Vengrijos Žemės ūkio ir kaimo jaunimo asociacija (AGRYA) vykdo Erasmus+ projektą “Smulkių ir šeimos ūkių darnumas”. Šio projekto tikslas sustiprinti bendradarbiavimo galimybes skatinant inovatyvias pedagogines veiklas tarp pasirinktų aukštųjų mokyklų ir profesionalų dirbančių žemės ūkyje. 2018 m. rugsėjo 18-20 d. Čekijoje vyko trečiasis projekto partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo Verslo ir kaimo plėtros vadybos instituto prof. dr. Vilma Atkočiūnienė, doc. dr. Ilona Kiaušienė, doc. dr. Gintarė Vaznonienė ir Ekonomikos, apskaitos ir finansų instituto prof. dr. Neringa Stončiuvienė.

Susitikimo tikslas buvo aptarti projekto veiklas,  projekto tikslus, pasidalyti  patirtimi. Susitikimas išsiskyrė konstruktyviu bendravimu ir bendradarbiavimu tarp universitetų atstovų ir jaunųjų ūkininkų. Susitikimą praturtino tai, kad jis buvo organizuotas Čekijos gyvybės mokslų universitete, Prahoje. Įdomu buvo susipažinti kaip universiteto studentai atlieka praktinius darbus, vykdo projektines veiklas. Pavyzdžiui, Ekonomikos ir vadybos fakulteto studentai patys organizuoja Universiteto mokomajame ūkyje užaugintos produkcijos pardavimus per trumpąją maisto tiekimo grandinę. Prie Universiteto yra įrengta turgavietė, šviežio pieno pilstymo aparatas. Tiek patys studentai, tiek Prahos gyventojai turi galimybę įsigyti šviežios produkcijos. Universitete taikomi patirtinio mokymo metodai.

Paskutinę projekto partnerių darbo dieną dalyvavome tarptautinėje konferencijoje Žemės ūkio perspektyvos XXVII. Konferencijoje buvo skaitomi pranešimai, vyko diskusijos maisto saugos, maisto kokybės, smulkių ir šeimos ūkių vystymo klausimais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sustainability of Small and Family Farms (SOILS)
2016-1-SK01-KA203-022611

Erasmus+ Key Action 2 Strategic Partnerships

Komentuok


Fakultetai