Bendradarbiavimas tarp Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ir Aleksandro Stulginskio universiteto

2017-09-22
297

Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė Astrida Miceikienė skaitė pranešimą Kaune vykusioje konferencijoje – dialogas tarp valstybinės mokesčių inspekcijos ir verslo apie išmaniąją mokesčių administravimo sistemą

2017 m. rugsėjo 22 d. Kaune įvyko Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos posistemių i.SAF ir i.VAZ konferencijos. Renginys skirtas aptarti per metus nuo i.MAS sukūrimo pradžios pasiektus rezultatus, išklausyti verslo atstovų praktinio pritaikymo pastabų ir iššūkių, diegiant i.MAS savo įmonėse.

Konferencijoje dalyvavo ir užsibrėžtus tikslus bei pasiekimus pristatė VMI prie FM MPD direktorės pavaduotoja, i.SAF/i.VAZ projektų vadovė Virginija Ginevičienė ir KD VEEEPKS II poskyrio vedėjas, i.SAF/i.VAZ projekto vadovo pavaduotojas Žilvinas Germanavičius, susirinkusius svečius ir dalyvius sveikino Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis, Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.

Pranešimus konferencijoje pristatė ir praktine patirtimi dalinosi UAB „Aurita“ direktorė Vaida Butkuvienė, Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė prof. dr. Astrida Miceikienė, UAB „Kautra“ apskaitos grupės vadovė Nomeda Borisevičienė, UAB „Hegelman Transporte“ pardavimų vadovas Vytis Arlauskas, UAB „Gulbelė“ buhalterė Justė Bakytė, Kauno AVMI KD OKS vedėja Janė Norkevičienė ir UAB „Eoltas“ Finansų departamento vadovė Jurgita Gulbinienė. Renginys sulaukė didelio regiono verslininkų susidomėjimo: abejose konferencijos dalyse dalyvavo daugiau nei 200 žmonių.

Sveikindamas susirinkusius konferencijos dalyvius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas B. Žemaitis atkreipė dėmesį į mokesčių administratoriaus bendradarbiavimą su verslu. „Valstybinė mokesčių inspekcija yra pirmoji institucija, pakeitusi savo elgesį ir pradėjusi jį grįsti partneryste“, – sakė B. Žemaitis.

„Be abejonės, šiandien mokesčių administratorius nebūtų toks, be partnerių ir institucijų, su kuriomis bendradarbiauja. Todėl nuoširdžiai dėkoju Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmams, Kauno krašto pramoninkų ir darbdavių asociacijai, Aleksandro Stulginskio universitetui. Jūsų indėlis į šios konferencijos sėkmingą startą iš tiesų didelis“, – dėkojama partneriams ir konferencijos pranešėjams už palaikomą dialogą ir tokiu būdu kuriamą pažangą teigė J.Stankienė.

Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanės prof. dr. Astridos Miceikienės teigimu, skaitmenizacijos laikmečiu pokyčiai tiek valstybinėse, tiek verslo sektoriuose neišvengiami, todėl džiugu, kad Lietuvos mokesčių administratorius žengia koja kojon su informacinių technologijų pažanga.

„Neabejoju, jog ateityje magistrantai ir doktorantai savo moksliniuose darbuose pateiks i.MAS sistemos tyrimus ir vertinimus, tačiau šiandien, vertinant sistemos optimalumą reikia remtis paprastumo, efektyvumo ir teisingumo kriterijais, todėl džiugina, kad VMI, siekdama tobulinti sistemą, kreipiasi į praktikus – tik diskutuojant su verslu visų lūkesčiai artėja prie siektų tikslų“, – teigė prof. dr. A. Miceikienė.

Komentuok


Fakultetai