Mokslų akademijoje pristatyta Lietuvos bioekonomikos plėtros galimybių studija

2017-08-31
216

 

2017 m. rugpjūčio 28 d. Lietuvos mokslų akademijoje pristatyta Lietuvos bioekonomikos plėtros galimybių studija (rengiama pagal studijos parengimo viešojo pirkimo 2017 m. kovo 24 d. sutartį Nr. 8-49 su LR Ūkio ministerija). Studiją parengė Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto mokslininkai drauge su Lietuvos energetikos instituto, Norvegijos bioekonomikos tyrimų instituto ir Latvijos žemės ūkio universiteto ekspertais. Studijos pristatyme dalyvavo Lietuvos valdžios ir mokslo institucijų, verslo asociacijų, Norvegijos bioekonomikos tyrimų instituto, Innovation Norway kompanijos, Šiaurės ministrų tarybos atstovai, Norvegijos Karalystės ambasados Vilniuje laikinoji reikalų patikėtinė A. S. Bjelland, Norvegijos agentūros Innovation Norway EEА&Norway Grants vyr. patarėja F. Muth, akademinė bendruomenė.
Renginio dalyvius pasveikino Ūkio viceministrė L. Sabaitienė. Studijai pristatyti buvo skirti du pranešimai. ASU profesorė V. Vitunskienė perskaitė pranešimą apie Lietuvos bioekonomikos plėtros tendencijas ir galimybes. Pranešime pristatyta šalies bioekonomikos būklė ir vystymosi tendencijos, aplinkos veiksnių galimas poveikis bioekonomikos vystymuisi, įvertintas bioekonomikos sektorių plėtros bei mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bioekonomikoje potencialas, pateiktos įžvalgos ir argumentai, kodėl būtina rengti Lietuvos Bioekonomikos strategiją. Pristatytos įžvalgos dėl Lietuvos bioekonomikos vystymosi ir strategijos gairių. Norvegijos bioekonomikos tyrimų instituto ekspertas K. Øistad trumpai pristatė Norvegijos bioekonomikos vystymosi tendencijas ir gerąją patirtį, taip pat pateikė įžvalgas dėl Lietuvos ir Norvegijos verslo bendradarbiavimo bioekonomikoje ir jos skatinimo. Šiaurės ministrų tarybos atstovas G. Oddsson apžvelgė tvarios bioekonomikos įgyvendinimą Šiaurės regione.
Apie galimą Lietuvos ir Norvegijos verslo bendradarbiavimą diskutavo komercijos atašė Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Norvegijos Karalystėje A. Masiulionis, Lietuvos biotechnologų asociacijos atstovė dr. I. Matijošytė, Lietuvos biomasės energetikos asociacijos atstovas ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų instituto direktorius dr. M. Aleinikovas, Latvijos žemės ūkio universiteto prof. dr. I. Pilvere, Norvegijos bioekonomikos tyrimų instituto ekspertas K. Øistad, Lietuvos biomasės energetikos asociacijos atstovas ir UAB ,,Euromediena“ vadovas M. Šilininkas.
Renginio dalyviai vienareikšmiai pritarė Lietuvos bioekonomikos strategijos rengimo būtinumui.
Renginys sulaukė didelio susidomėjimo, jame dalyvavo per 80 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio.

LMA fotografės Virginijos Valuckienės nuotr.

 

 

 

Komentuok


Fakultetai