Jaunieji lyderiai auga Kauno rajone

2017-07-19
244

Kiekvienais metais birželio mėnesį į Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultetą sukviečiami moksleiviai iš visos Lietuvos. Jie dalyvauja tradicinėje „Jaunojo lyderio stovykloje“. Stovykla moksleiviams yra nemoka Universiteto ir partnerių iniciatyva, siekiant, kad moksleiviai ypač vyresniųjų klasių turėtų prasmingas veiklas vasaros atostogų metu. Stovyklos partneriais šiais metais tapo Kauno rajono savivaldybė, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, taip pat ASU Alumni. Stovyklos atidarymo metu sveikinimo žodį tarė Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius prof. dr. Antanas Maziliauskas, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Aistė Sinkevičienė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas Vytas Čičelis, ASU Ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekanė prof. dr. Asta Raupelienė.

Kaip ir kasmet Jaunojo lyderio stovyklos programą intensyviai ruošia ASU studentai, kurie stengiasi savo patirtimi pasidalinti su moksleiviais ir būti jaunaisiais vyresniaisiais lyderiais. Tačiau pagrindinis veiklų įgyvendinimas atitenka ASU Ekonomikos ir vadybos fakulteto Verslumo ugdymo centro komandai direktorei Aistei Čapienei ir vyr. vadybininkei Aistei Ragauskaitei. Dėstytojos jau daug metų dirba pedagoginį, kūrybinį darbą, veda mokymus verslumo ugdymo tematika bei įgyvendina sumanaus moksleivio akademiją, todėl stovykla tampa dar viena idėjų realizavimo veikla. Stovyklai pradedama ruoštis ir tobulinti programą tik jai pasibaigus ir naujos idėjos kaupiamos naujai pamainai, kad kiekvienais metais moksleiviai rastų naujas veiklas, naujus, inovatyvius metodus ir turėtų nepamirštamą laiką. Jaunojo lyderio stovyklos globėja ASU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė prof. dr. Astrida Miceikienė teigia: „Moksleiviams mes tikrai siūlome įdomią ir prasmingą programą, tačiau labai svarbus bendradarbiavimas ir pačių mokyklų, kurioms siunčiame informaciją apie stovyklą, o jos noriai prisideda informacijos sklaida mokyklos bendruomenės nariams t.y. moksleivių tėvams ir patiems moksleiviams. Už tai esame išties labai dėkingi“

Anot Verslumo ugdymo centro ir stovyklos vadovės Aistė Čapienės: „Moksleiviai kiekvienais metais moko ir mus atrasti naujus darbo metodus, stengtis pasiūlyti jiems tikrai įtraukiančias ir nepamirštamas veiklas. O moksleivių dalyvavimas, jų atsiskleidimas, savęs atradimas yra pats geriausias mūsų ir stovyklos sukurtas rezultatas“. Šiais metais moksleiviai turėjo galimybę nuvykti į laipiojimo pramogas laipiojimo centre „Miegantys drambliai“, išbandti jėgas stalo žaidimų turnyre, su ASU susipažinti orientacinio metu, o Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Aistė Sinkevišienė laukė moksleivių Raudondvaryje ir supažindino su Kauno rajono perlais. Taip pat visas dienas vyko kūrybiniai, lavinamieji, ugdomieji užsiėmimai. Siekiant sukurti visapusiškus ryšius su aktyviais moksleiviais, organizuojama kasmetinė „Jaunojo lyderio stovykla“. Jaunojo lyderio stovyklos misija – ugdyti jaunus lyderius, motyvuoti juos būti atsakingais, žingeidžiais, mylėti savo gimtąjį kraštą, pasirinkti studijuoti tose studijose, kurios reikalingos gimtajai vietovei, skatinti baigus studijas dirbti gimtinėje; sudaryti galimybes plėtoti partnerystę tarp moksleivių ir Universiteto bendruomenės; kurti bendras tradicijas.

Stovyklos vadovė Aistė Ragauskaitė sako, kad moksleiviams šiandien yra sunku surasti savo kelią, suprasti kuo jie nori būti ir ateitis gana miglota. Stovyklos programą siekiama sudėlioti taip, kad kiekvienas moksleivis galėtų atsiskleisti individuliai kaip asmenybė, pažinti save komandinėse užduotyse, atrasti vidinius lyderius. Kita Jaunojo lyderio stovykla vyks 2018 m. Dažniausiai stovyklose vietų skaičius ribotas todėl reikėtų sekti naujienas Verslumo ugdymo centro socialinio tinklo „Facebook“ profilyje arba informacija bus siunčiama mokykloms. Šiais metais dalyvavo moksleiviai iš Trakų r. Rūdiškių gimnazijos, Kauno r. Ugnės Karvelio gimnazijos, Kauno r. Raudondvario gimnazijos, Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos, Mažeikių r. Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos, Kėdainių Šviesiosios gimnazijos, Kauno Antano Smetonos gimnazijos, Betygalos Maironio gimnazijos, Kauno Aušros gimnazijos, Kauno Saulės gimnazijos, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, Kauno r. Babtų gimnazijos, Tauragės Versmės gimnazijos, Kauno r. Garliavos Juozo Lukšio gimnazijos, Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos, Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos.

Dėkojame mūsų partneriams už bendradarbiavimą.

Dėkojame Lietuvos mokykloms už stovyklos viešinimą moksleiviams

Jaunojo lyderio stovyklos organizatoriai

Komentuok


Fakultetai